“SÜRÜ YÖNETİM ELEMANI/HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ”  KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLAYANLARA SERTİFİKA DAĞITILDI
  08.04.2021

  ESKİ HÜKÜMLÜLERE KENDİ İŞİNİ KURMA PROJELERİNE BAŞVURUDA BULUNMASI İÇİN AÇILAN  “SÜRÜ YÖNETİM ELEMANI/HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ”  KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLAYANLARA SERTİFİKA DAĞITILDI

   

  Şırnak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde; Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan ’’Sürü yönetimi kursunu’’ tamamlayan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Uludere 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda yapılan törene Uludere Kaymakamı Ahmet Solmaz, Uludere Belediye Başkanı Sait Ürek, Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al, Şırnak Cumhuriyet Savcısı Cihat KARAKAYA, Şırnak Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Selman ALTÜRK ve kurum amirleri ve kursiyerler katıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşması yapan Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Orhan AL;" Eski hükümlülerin iş bulma konusunda devletin tam destek verdiğini belirterek, uygun koşulları sağlayan ve sertifikayı alanlara maddi destek verdiklerini söyledi. Al, "Uludere ilçemizin genelinde hayata geçirdiğimiz proje sayesinde 98 eski hükümlü vatandaşımız kurslarını başarıyla tamamladı. Ceza infaz kurumlarından salıverilen vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyal yönden meslek edinmeleri kendiişlerini kurma yönünden İŞKUR Genel Müdürlüğünün asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği veriliyor. Geçmişte bir suç işlemiş olsa da devletimizin desteği tam" ifade etti.

  Sertifika dağıtım töreninde konuşan Uludere kaymakamı Ahmet Solmaz, eski hükümlülerin kendi işini kurma projesi kapsamında sürü eğitimi kursunu tamamlayan vatandaşlar için bir arada olduklarını söyledi. Kaymakam Solmaz, "6 ay önce yapılmış olan projelerden birinde yine eski hükümlülerimizle beraberdik. Hepsi iş sahibi olmuştu. Sizler içinde hayırlı olsun" dedi.

  Son olarak ’ta kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika dağıtımı gerçekleştirilerek tören sona ermiştir.

   


   

   

   

   

  Adres

  Atatürk Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Sanat Sokağı Hükümet Konağı Yanı Merkez/Şırnak

  Telefon

  Tel : 0 486 216 1002

  Faks : 0 486 216 2883

  E-Posta

  sirnakcbsisaretadalet.gov.tr